Zapraszamy na lodowisko

Zapraszamy na lodowisko

Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach wraz ze Strażą Miejską, Państwową Strażą Pożarną, UM Świętochłowice oraz OSIR „Skałka”, serdecznie zapraszają miłośników sportów zimowych na wydarzenie pn. „Bezpieczne Ferie 2020”. Wydarzenie odbędzie się 25 stycznia 2020 r. na terenie lodowiska OSIR „Skałka”. Do wygrania super nagrody.

Już w najbliższą sobotę na lodowisku OSIR „Skałka” odbędzie się wydarzenie pn. „Bezpieczne Ferie 2020”. Start imprezy o godz. 10:30. Przedsięwzięcie będzie miało na celu nie tylko podsumowanie czasu zimowych ferii, ale również popularyzację sportów zimowych wśród dzieci i młodzieży, a także propagowanie bezpieczeństwa „Bezpieczne Ferie 2020” organizowane jest z inicjatywy Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach przy współudziale Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej, UM Świętochłowice oraz OSIR „Skałka”. Plan imprezy będzie obejmował szereg atrakcji. Mundurowi będą edukowali najmłodszych, z dorosłymi stróże prawa porozmawiają przede wszystkim o konsekwencjach uprawiania sportów zimowych pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Zaprezentowane będą okulary, które stymulują widzenie w stanie nietrzeźwości. Dorośli będą mogli założyć alko ię jak negatywny wpływ na jazdę ma alkohol czy narkotyki. Dla młodzieży funkcjonariusze świętochłowickiego garnizonu przygotowali „pingwinkowe zawody”. Do wygrania kaski narciarskie. Dodatkowo dla wszystkich chętnych bez względu na wiek nieodpłatnie zostanie udostępnione lodowisko. Straż Miejska w Świętochłowicach przygotowała dla najmłodszych mini konkursy na „najładniejszą kolorowankę” oraz „rzuć rzutką jak najdalej”, a także pokaz radiowozu oraz jego wyposażenia, natomiast Państwowa Straż Pożarna omówi zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na miejscu nie zabraknie również maskotki śląskiej policji, – Sznupka, a także jego przyjaciół, tj.: Świonka, maskotki Straży Miejskiej i Wiewiórki, maskotki OSIR „Skałka”. Wydarzenie zorganizowane jest w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Plan imprezy:

- godz. 10:30 – 11:00 rozpoczęcie

- godz.: 11:00-11:45 nieodpłatna jazda na lodowisku,

- godz.: 11:00 – 11:45 uruchomienie zapisów dla chętnych do udziału w „pingwinkowych zawodach”,

- godz.: 12:00-13:00 zawody

- godz.: 13:30 – 14:00 wręczenie nagród

- godz.: 14:00 zakończenie imprezy

Co zrobić, aby wziąć udział w zawodach:

- jeżeli masz 10 - 15 lat, przyjdź z pełnoletnim opiekunem w godzinach 11:00-11:45 na lodowisko OSIR „Skałka”,

- z uśmiechem na twarzy wpisz się na listę zawodników, gdzie następnie otrzymasz numerek startowy przypisany do swojego nazwiska,

- o godz.: 12:00 rozpocznie się rywalizacja!!!

- będziesz musiał slalomem pokonać cztery pingwinki w jedną i drugą stronę.

Pamiętaj! Kask ochronny i łyżwy we własnym zakresie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich amatorów białego szaleństwa do wspólnej zabawy.