Zagrali w warcaby

Zagrali w warcaby

We wtorek dnia 23 kwietnia 2019 roku w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach odbyła się II runda Integracyjnego cyklu Grand Prix Świętochłowic 2019 w Warcabach 64-polowych pod Patronatem Prezydenta Miasta Świętochłowice. W turnieju wzięło udział 19 zawodniczek i zawodników z z sześciu ośrodków, domów pomocy społecznej oraz warsztatów terapii zajęciowej z Chorzowa Batorego, Rudy Śląskiej i Świętochłowic.

Zawody rozgrywane na dystansie 7 rund prowadził Damian Kuchna z Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka”. Same rozgrywki miały ciekawy przebieg i dostarczyły wielu emocji. Tym razem zwycięzcą całych zawodów z kompletem punktów został Pan Paweł Gawron z Ośrodka Św. Elżbiety w Rudzie Śląskiej.

A oto jak przedstawiała się czołowa 8-ka II rundy Grand Prix:
Im. Paweł Gawron – Ośrodek Św. Elżbieta w Rudzie Śl. - 7 pkt.
IIm. Władysława Bischof – MDPS Złota Jesień w Świętochłowicach - 6 pkt.
IIIm. Krystian Kwitek – Ośrodek Św. Florian w Chorzowie Batorym - 4,5 pkt.
IVm. Rafał Drzymała – Środowiskowy Dom Samopomocy w Św-cach - 4,5 pkt.
Vm. Magdalena Juszczyszyn - MDPS Złota Jesień w Świętochłowicach - 4 pkt.
VIm. Kazimierz Gąsior – DPS Św. Antoni w Świętochłowicach - 4 pkt.
VIIm. Krystyna Płonka - Ośrodek Św. Florian w Chorzowie Batorym - 4 pkt.
VIIIm. Zdzisław Jaśkiewicz - Ośrodek Św. Florian w Chorzowie Batorym - 4 pkt.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali punkty do klasyfikacji generalnej i upominki ufundowane przez Dom Pomocy Społecznej Św. Antoni w Świętochłowicach.

Po dwóch rundach w klasyfikacji przejściowej Integracyjnego Grand Prix prowadzi Paweł Gawron (12 pkt.) z Ośrodka Św. Elżbiety w Rudzie Śl., drugie miejsce zajmuje Władysława Bischof (11 pkt.) reprezentująca MDPS Złota Jesień w Świętochłowicach, a na trzeciej lokacie znajduje się obecnie Zdzisław Jaśkiewicz (9,5 pkt.) reprezentujący Ośrodek Św. Florian w Chorzowie Batorym.

Kolejna runda cyklu odbędzie się 7 maja 2019 roku o godz. 9.00 w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach. Zawody przygotowali i przeprowadzili organizatorzy z Domu Pomocy Społecznej Św. Antoni w Świętochłowicach, Szkolnego Koła Szachowego JEDYNKA Świętochłowice oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka”.