Szachowe zmagania

We wtorek 10 października w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach odbyły się Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 1 w Szachach. W zawodach uczestniczyło 20 osób. Rozgrywki prowadzono systemem szwajcarskim 7 – rundowym tempem gry P 15. Po kilku godzinach zaciętych walk na czarno-białych szachownicach wyłoniono zwycięzców.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła kolejny raz Maja Bryłka (4,5 pkt.), drugie miejsce zajęła Kamila Krawczyk (3 pkt.), a trzecie miejsce zdobyła Oliwia Pietruch (3 pkt.).

W kategorii chłopców tego dnia najlepszym był Patryk Kiełtyka (6,5 pkt.), drugie miejsce zdobył Dawid Kwapuliński (5,5 pkt.), a trzecie miejsce wywalczył Bartosz Dąbrowski (5,5 pkt.).

Następnie Pan Jerzy Plichta – Kierownik Szkolnego Koła Szachowego JEDYNKA Świętochłowice wraz z Panem Łukaszem Iwanem – nauczycielem wychowania fizycznego wręczyli najlepszym zawodniczkom i zawodników trofea sportowe w postaci pucharów, dyplomów i nagród rzeczowych. Nagrodami zostali jeszcze obdarowani pozostali uczestnicy Mistrzostw.

Całe zawody zgodnie z przepisami przeprowadził Damian Kuchna z Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka”.

Organizatorami zawodów byli: Szkolne Koło Szachowe JEDYNKA Świętochłowice, Ośrodek Sportu i Rekreacji „Skałka” oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Świętochłowicach.