Rejonowe Zawody Szachowe Szkół Ponadpodstawowych

Rejonowe Zawody Szachowe Szkół Ponadpodstawowych

Zawody odbyły się 31-go października w filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach. Do turnieju przystąpiło osiem najlepszych drużyn szkół ponadpodstawowych z miast: Świętochłowice, Chorzów oraz Siemianowice Śląskie. Rozgrywki przeprowadzono systemem kołowym (każdy z każdym), tempem gry P 15, a nad ich prawidłowym przebiegiem czuwali sędziowie: Damian Kuchna oraz Robert Bakoś z Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka”.

Po siedmiu interesujących rundach zwycięzcami okazali się szachiści III LO z Chorzowa w składzie: Angelika Auguścik, Robert Kobuszewski, Michał Siedlaczek i Adam Tkaczyk, którzy zgromadzili 13 punktów meczowych. Tym samym w/w drużyna zapewniła sobie prawo udziału w zawodach wojewódzkich, które odbędą się 30-go listopada w Częstochowie. Drugie miejsce zajęła reprezentacja AZSO z Chorzowa (11 pkt.), a na najniższym stopniu podium stanęli zwodnicy I LO ze Świętochłowic (8 pkt.).

Pełna klasyfikacja zawodów przedstawiała się następująco:

Msc.

Szkoła

Miasto

Punkty drużynowe

Małe punkty

1

III LO

Chorzów

13

22,5

2

AZSO

Chorzów

11

20,5

3

I LO

Świętochłowice

8

13,5

4

SZSP „Don Bosko”

Świętochłowice

6

13

5

IV LO

Chorzów

6

12

6

Liceum Katolickie

Siemianowice Śl.

5

12,5

7

II LO

Świętochłowice

5

11

8

ZS „Cogito”

Siemianowice Śl.

2

7

Na zakończenie turnieju Pan Jerzy Plichta – Kierownik Szkolnego Koła Szachowego JEDYNKA Świętochłowice wręczył zdobywcom trzech pierwszych lokat okazałe puchary oraz pamiątkowe dyplomy. Ponadto zwycięska drużyna odjechała z zawodów z pięknymi medalami.

Organizatorami turnieju byli: Szkolne Koło Szachowe JEDYNKA Świętochłowice, Ośrodek Sportu i Rekreacji „Skałka” oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Świętochłowicach.