Poznaliśmy medalistów

10 listopada w Filii nr 1 Miejska Biblioteka Publiczna w Świętochłowicach odbyła się ostatnia - IV runda Integracyjnego Grand Prix Świętochłowic 2022 w warcabach. W finałowym turnieju wystartowało 18 osób. Zawody przeprowadzili sędziowie Damian Kuchna z Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka” i Jerzy Plichta z MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice.

Rozgrywki prowadzono systemem szwajcarskim 7-rundowym. Tego dnia padło bardzo dużo remisów. Zawodnikiem bez porażki został kolejny raz Tadeusz Kwaśniewski (DPS św. Antoni) z 7 punktami.

VI m. Jerzy Juraszek – ŚDS - 4 pkt

Po zakończeniu ostatniej partii podsumowano punkty z czterech rund turniejowych i wyłoniono najlepsze osoby w kategorii kobiet i mężczyzn.

W klasyfikacji generalnej kobiet zwyciężyła ???? Grażyna Szopińska (DZJ) – 54 pkt, drugie miejsce zdobyła ???? Róża Saifred (ŚDS) – 39 pkt, a trzecie ???? Małgorzata Demel (ŚDS) – 39 pkt (o kolejności na podium w przypadku tej samej ilości punktów zadecydowało zajęcie wyższego miejsca w pojedynczej rundzie turniejowej).

W klasyfikacji generalnej mężczyzn pierwsze miejsce zdobył ???? Józef Żywioł (DZJ) – 71 pkt, drugie miejsce zajął ???? Ryszard Kania (DZJ) - 70 pkt, a trzecie miejsce wywalczył ???? Tadeusz Kwaśniewski (DPS św. Antoni), który w swoich trzech występach turniejowych zgromadził 60 punktów i nie przegrał ani jednego pojedynku.

Po wyłonieniu najlepszych zawodniczek i zawodników nasi goście w osobach: Monika Szewczyk – Dyrektor Złota Jesień Świętochłowice, Elżbieta Augustyn - Komandera – Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka”, Hanna Żogała – Dyrektor Środowiskowy Dom Samopomocy w Świętochłowicach, Teresa Staniszewska reprezentująca Caritas Archidiecezji Katowickiej Dom Pomocy Społecznej św. Antoni oraz Artur Libor – kierownik Warsztaty Terapii Zajęciowej TPD w Świętochłowicach wręczyli puchary i dyplomy. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

Wielkie podziękowania dla pracowników Domu Pomocy Społecznej św. Antoni, którzy w trakcie rozgrywek przygotowali dla wszystkich uczestników smaczne ciasto wraz z kawą i herbatą.