Ostatnia runda Integracyjnego Grand Prix w Darta rozstrzygnięta

W piątek - 1 grudnia w budynku Warsztaty Terapii Zajęciowej TPD w Świętochłowicach odbyła się trzecia i ostatnia runda Integracyjnego Grand Prix Świętochłowice 2023 w Darta.

Zawody zgromadziły na starcie 14 osób. Tak przedstawiała się klasyfikacja końcowa III rundy Grand Prix:

VIII m. Grażyna Szopińska – DPS „Złota Jesień”- 6 pkt

Wszystkie pozostałe osoby otrzymały po 2 punkty do klasyfikacji generalnej. Tytuł MVP trzeciej rundy zdobył Robert Malik zdobywca 474 w najlepszej swojej serii rzutów.

Po zakończeniu ostatnich pojedynków, podsumowano wszystkie punkty zdobyte w poszczególnych rundach.

W kategorii kobiet zwyciężyła Renata Joszińska (38 pkt) ze Środowiskowego Domu Samopomocy, drugie miejsce wywalczyła Grażyna Szopińska (10 pkt) z Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień”, a miejsce trzecie zdobyła Joanna Kapłańska (6 pkt) ze Środowiskowego Domu Samopomocy.

W klasyfikacji końcowej mężczyzn najlepszym zawodnikiem został Robert Malik (50 pkt) z Warsztatów Terapii Zajęciowej TPD, miejsce drugie zdobył Adrian Pawiński (44 pkt) z Warsztatów Terapii Zajęciowej TPD, a miejsce trzecie zajął Damian Matern (40 pkt) z Domu Pomocy Społecznej św. Antoni.

???? Zwycięzcy otrzymają puchary i dyplomy podczas „Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami”, który odbędzie się 7 grudnia 2023 roku w Młodzieżowym Domu Kultury.