III Miejska Olimpiada Przedszkolaków

III Miejska Olimpiada Przedszkolaków

Stadion piłkarski w Lipinach przy ul. Łagiewnickiej 80 odbyła się kolejna odsłona Miejskiej Olimpiady Przedszkolaków Miasta Świętochłowice.

200 dzieciaków ze świętochłowickich przedszkoli rywalizowało w 10 konkurencjach, które obejmowały m.in. biegi, skoki, rzuty.

Otwarcie, jak zwykle miało uroczysty charakter. Było zapalenie znicza, wciągnięcie flagi olimpijskiej na maszt oraz odegranie hymnu przedszkolaka.

Sportowa rywalizacja toczyła się na całego, każdy dawał z siebie wszystko, nie było taryfy ulgowej, choć liczyła się przed wszystkim dobra zabawa.

Przed ogłoszeniem wyników na murawie uczestnicy utworzyli koła olimpijskie podkreślając tym samym charakter imprezy.

Każdy przedszkolak z rąk prezydenta otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom, na reprezentacje czekały również puchary oraz statuetki za udział i oczywiście nagrody rzeczowe.

W czwartkowe przedpołudnie na stadionie Naprzód w Lipinach najlepsza okazała się reprezentacja Przedszkola Miejskiego nr 4, która zgromadziła łącznie 92pkt. II miejsce wywalczył zespół z Przedszkola Miejskiego nr 11 z dorobkiem 72pkt. Najniższy stopień podium wywalczyła reprezentacja Przedszkola nr 2, która zakończyła rywalizację z sumą 69pkt.

Na kolejnych miejscach uplasowały się:

IVm. Przedszkole Miejskie nr 9 – 65pkt.

Vm. Przedszkole Miejskie nr 13 – 64pkt.

VIm. Przedszkole Miejskie nr 1 – 62pkt.

VIIm. Przedszkole Miejskie nr 12 – 60pkt.

VIIIm. Przedszkole Miejskie nr 7 – 58pkt.

IXm. Przedszkole Miejskie nr 8 – 42pkt.

Xm. Przedszkole Miejskie nr 3 – 33pkt.