Wyprawa rowerowa

Wyprawa rowerowa

W piątek 14-go lipca 2017r. Ośrodek Sportu i Rekreacji „Skałka” zorganizował wycieczkę rowerową dookoła Parku Śląskiego. 

Na zbiórkę o godzinie 9:00 pod pawilonem OSiR stawiła się grupa cyklistów składająca się głównie z członków świętochłowickiego Domu Pomocy Społecznej. Kilkanaście minut później ruszyliśmy na blisko 20-kilometrową wyprawę, po drodze podziwiając m.in. walory przyrodnicze obszaru rekreacyjnego „Amelung” oraz parku przy ul. Floriańskiej w Chorzowie. Na trasie nie zabrakło również atrakcji industrialnych. Głównym z nich był Szyb Prezydent należący do Szlaków Zabytków Techniki. 

Jadąc spokojnym tempem i robiąc sobie przerwy na uzupełnienie płynów i kontemplację z otoczeniem, po godzinie 10:00 dotarliśmy do naszego celu – Parku Śląskiego. Nasze małe tournée rozpoczęliśmy od sprawdzenia naszej sprawności fizycznej na ścieżce zdrowia. Następnie kierując się Al. Leśną zwiedziliśmy północną część parku, zatrzymując się przy Wesołym Miasteczku o nowej nazwie „Legendia”. Tam podziwialiśmy najnowszą atrakcję – Lech Coaster, czyli największy rollercoaster w Środkowo-Wschodniej Europie. Później odwiedziliśmy lamy zamieszkujące chorzowskie zoo, a następnie przemieszczając się Promenadą gen. Jerzego Ziętka zobaczyliśmy Rosarium, Kapelusz oraz Stadion Śląski. 

Zataczając ostatecznie koło wyjechaliśmy z największego w Polsce parku miejskiego, by skierować się w stronę „Skałki”. Przed godziną 14:00 lekko zmęczeni, ale szczęśliwi bezpiecznie dotarliśmy na miejsce zbiórki.

Miłośników rowerowych eskapad zapraszamy w piątki o godz. 9:00 pod pawilon OSiR. Nasz kolejny punkt to wycieczka na Paprocany, organizowana w ramach programu „Skałka on tour – w cztery strony świata”.