Wycieczka do ZOO

Wycieczka do ZOO

W środę 12 lipca 2017 roku Ośrodek Sportu i Rekreacji „Skałka” zorganizował wycieczkę do Wrocławia.

Ze Świętochłowic wyruszyliśmy już o godz. 7.00, a na miejscu byliśmy na godz. 10.00. Głównym celem naszej podróży było wrocławskie zoo. Ogród Zoologiczny we Wrocławiu jest najstarszy w Polsce i posiada najbogatszą kolekcję zwierząt. Żyje tu 14 tysięcy zwierząt, przedstawicieli tysiąca gatunków pochodzących ze wszystkich kontynentów. Założony w 1865 roku ogród pierwotnie zajmował kilkanaście hektarów, a obecnie zajmuje 33 hektary. 

Wśród zwierząt, które mogliśmy zobaczyć były m.in.; niedźwiedzie brunatne, gibony, pandy małe nosorożce i okapi. Jednak największą atrakcją wrocławskiego zoo jest Afrykarium – unikatowe na skalę światową oceanarium prezentujące wyłącznie gatunki zamieszkujące Czarny Ląd – od plaży Morza Czerwonego po dżunglę Kongo. Tutaj zachwycają m.in. pływające żółwie, hipopotamy, płaszczki, rekiny, pingwiny, manaty oraz plejady kolorowych rybek.

Zwiedzając zoo byliśmy niejednokrotnie świadkami pokazów karmienia wybranych gatunków. Można było również osobiście nakarmić i pogłaskać zwierzęta gospodarskie w Dziecińcu Zwierzęcym. Polecamy również do obejrzenia  multimedialny pawilon „Klimat, Zwierzęta i Ludzie”, łączący w sobie funkcję edukacji i zabawy. Zgromadzone instalacje multimedialne w prosty i ciekawy sposób przybliżają problemy ocieplania klimatu, oraz wynikające z tego zagrożenia dla zwierząt szczególnie polarnych. 

Zwiedzanie zakończyliśmy o godz. 16.00, by już po chwili wyruszyć w drogę powrotną do Świętochłowic. Po godzinie 19.00 przybyliśmy na Skałkę, by w dobrych humorach i nieco zmęczeni podzielić się ze swoimi bliskimi wrażeniami z tej ciekawej eskapady.