Święto Miasta

Święto Miasta

Obchody Święta Miasta rozpoczęły się na sportowo od turnieju piłki nożnej na stadionie im. Ryszarda Pieca w Lipinach, gdzie w nawiązaniu do odbywających się Mistrzostw Świata w Rosji reprezentacje przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przybrały nazwy grających na mundialu reprezentacji. Było kolorowo, głośno, a emocje trzymały w napięciu do samego końca.

Po południu na terenie OSiR "Skałka" rozpoczęła się muzyczna uczta. W rolach głównych Mateusz Ziółko oraz gwiazda wieczoru, zespół Wilki.

W sobotę od rana na torze żużlowym odbywała się kolejna odsłona turniejowych zmagań w boule, podobnie w niedzielę.

Sobota na estradzie to muzyka hip - hopowa. Na zakończenie tego dnia Kaliber 44 porwał wszystkich do wspólnej zabawy.

Tradycyjnie już Święto Miasta zakończyły wsytępy na śląską nutę. W niedzielę serca fanów muzyki porwał m.in. Grzegorz Poloczek, Jacek Silski, czy Bernadetta Kowalska z zespołem.

W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim służbom, które pracowały podczas Święta Miasta dbając o bezpieczeństwo oraz oto, aby każdy dobrze się bawił. Tradycyjnie wsperali nas: Straż Miejska, Policja, Straż Pożarna, służby medyczne, służby ochrony, pracownicy CIS, CKŚ oraz OSiR "Skałka" oraz tym wszystkim którzy pracowali dla odwiedzających obiekty "Skałki".