Zamknięcie i rozbiórka skateparku

Zamknięcie i rozbiórka skateparku

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników skatepark mieszczący się na terenie OSiR Skałka został zamknięty. Po kilku latach eksploatacji, mimo dokonywanych wymian płyt, nie nadawał się on do dalszego użytkowania z uwagi na zły stan techniczny konstrukcji. Jest jednak i dobra wiadomość! Miasto rozważa budowę nowego obiektu, który ma powstać we współpracy z korzystającymi z niego osobami.

W wyniku oddziaływania warunków atmosferycznych oraz intensywnej eksploatacji, konstrukcja skateparku uległa znacznym uszkodzeniom. W związku z tym obiekt został zamknięty i rozpoczął się jego demontaż, zaś w jego miejscu powstanie kreatywne miejsce do zabawy dla najmłodszych gości OSiR Skałka. Prace rozpoczęły się 12.08.2019r.

Prezydent Miasta, Daniel Beger, już zapowiedział, że gdy tylko pozwoli na to sytuacja finansowa, w jego miejsce miasto zaproponuje pasjonatom ewolucji rozwiązanie, które spełni ich oczekiwania m.in. w kontekście proponowanego kształtu, lokalizacji obiektu i użytych do budowy materiałów, które zapewnią długowieczność skate parku. Całość wypracowana zostanie w toku konsultacji społecznych z przedstawicielami zainteresowanych środowisk.