X Szachowy Turniej Miast i Gmin

X Szachowy Turniej Miast i Gmin

W sobotę 15 grudnia 2018 roku w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radzionkowie odbył się X Szachowy Turniej Miast i Gmin.

W zawodach brała udział rekordowa ilość 23 drużyn reprezentujących takie miasta jak; Łaziska, Czerwionkę – Leszczyny, Łazy, Porębę, Tarnowskie Góry, Piekary Śląskie, Świerklaniec, Bytom, Łaziska Górne, Świętochłowice, Zawiercie, Boronów i Radzionków. Świętochłowice wystawiły dwie drużyny składające się z 2 osób pełnoletnich i 1 niepełnoletniej związanych ze Szkolnym Kołem Szachowym JEDYNKA Świętochłowice.

Pierwsza drużyna Świętochłowic w składzie Damian Kuchna, Przemysław Pietruch i Szymon Sawicki po bardzo emocjonujących 7 rundach granych systemem szwajcarskim tempem gry P 15 zdobyła 8 pkt. i zajęła 9 miejsce w klasyfikacji końcowej.

Druga drużyna w składzie Kazimierz Hendel oraz Michał i Patryk Kiełtyka z 6 punktami zajęła 17 miejsce. Wszystkim reprezentacjom na zakończenie zawodów organizatorzy wręczyli pamiątkowe dyplomy i medale.

Biorąc pod uwagę, iż w powyższych zawodach udział wzięły ekipy składające się z zawodników i zawodniczek reprezentujących śląskie kluby szachowe wyniki wcale nie wypadły słabo, a uczestnicząc w tego typu zawodach podopieczni naszego Szkolnego Koła Szachowego zdobywają niezbędne doświadczenie i zaznaczają swoje aspiracje sportowe.

Wielkie podziękowania za pomoc w udziale reprezentacji Świętochłowic w powyższych zawodach należą się Ośrodkowi Sportu i Rekreacji „Skałka” oraz Szkolnemu Kołu Szachowemu JEDYNKA Świętochłowice.