Turniej Szachowy "Jedynki"

Turniej Szachowy

W sobotę 9 marca 2019 roku na stołówce Szkoły Podstawowej nr 1 w Świętochłowicach odbył się VIII Szkolny Turniej Szachowy pod patronatem Rady Rodziców przy SP nr 1. W zawodach uczestniczyło 31 dziewcząt i chłopców.

Całe zawody prowadzone były systemem szwajcarskim sześciorundowym tempem gry P 15, a sędzią głównym był Damian Kuchna. Rozgrywki na całym dystansie obfitowały w wiele niespodzianek. Młodsi zawodnicy stawiali duży opór młodzieży, co najbardziej uwidoczniło się w klasyfikacji końcowej.

Klasyfikację dziewcząt wygrała Julia Szeremeta z 4 punktami, drugie miejsce zdobyła Kamila Krawczyk z 3,5 punkta, a trzecie miejsce zajęła debiutantka Kinga Trejderowska zdobywając 3 punkty. Wszystkie dziewczęta pochodzą ze Świętochłowic.

W kategorii starszej chłopców (12 i więcej lat) bezkonkurencyjny był Tomasz Kułak, który w sześciu partiach uzyskał 6 punktów, drugie miejsce wywalczył Szymon Sawicki z 5 punktami, a trzecie miejsce zdobył Michał Osica z 4 punktami.

W kategorii młodszej (do lat 11) sensacyjnie pierwsze miejsce zdobył Piotr Klimek zdobywając 5 punktów, drugie miejsce zajął Paweł Fedynkiewicz z 4 punktami, a trzecie miejsce na podium należało do Filipa Nowaka z 4 punktami. Wszyscy chłopcy pochodzą również ze Świętochłowic.

Na zakończenie Pani Ewa Kuś – przedstawicielka Rady Rodziców przy SP nr 1 wraz z Panem Jerzym Plichta – kierownikiem Szkolnego Koła Szachowego JEDYNKA Świętochłowice wręczyli wymienionym wyżej triumfatorom puchary i dyplomy. Po nagrodzeniu najlepszych rozpoczęło się dekorowanie pozostałych zawodniczek i zawodników, którzy oprócz pamiątkowych medali i dyplomów otrzymali także nagrody niespodzianki. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali również zestaw gadżetów ufundowany przez Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach.

Samo wydarzenie było bardzo słodkie, gdyż wszyscy startujący podczas przerw turniejowych mogli częstować się czekoladowymi wyrobami ufundowanymi przez Zakład Produkcji Pączków Stokson z Chorzowa oraz słodyczami sponsorowanymi przez Stowarzyszenie Ruch Ślązaków Świętochłowice.

Zawody zostały przygotowane i przeprowadzone przez Szkolne Koło Szachowe JEDYNKA Świętochłowice oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji „Skałka”, a puchary i medale przygotowała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1.

Wszystkim fundatorom nagród, gadżetów i słodkości bardzo dziękujemy, a wszystkich startujących zapraszamy do kolejnych rozgrywek przy szachownicach.