Szachowe Rejony

W piątek 25 października 2019 roku w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach odbyły się Rejonowe Zawody Szachowe Szkół Ponadpodstawowych.
Do udziału w turnieju zgłosiło się 6 drużyn z Chorzowa i Świętochłowic.

Poszczególne reprezentacje składały się z 4 osób. Rozgrywki prowadzono systemem kołowym tempem gry P 15. Po rozegraniu 5 rund wyłoniono zwycięzców:

• Pierwsze miejsce na podium zdobyła reprezentacja III LO im. S. Batorego w Chorzowie (10 pkt.),
  • Drugie miejsce zajęła drużyna I LO im. J. Słowackiego w Chorzowie (8 pkt.),
  • Trzecią lokatę wywalczyła reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Chorzowie (6 pkt.).

Dla zdobywców wszystkich trzech miejsc na podium organizatorzy przygotowali pamiątkowe puchary i dyplomy, a zwycięzcy z  III LO im. S. Batorego w Chorzowie otrzymali oprócz przepustek do zawodów wojewódzkich pamiątkowe złote medale, które zostały wręczone przez Panią Dorotę Leszczyńską - Dyrektora Miejskiego Zarządu Oświaty w Świętochłowicach oraz Panią Katarzynę Lazaj – Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach.

Imprezę przygotowali i przeprowadzili Damian Kuchna z Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka” i Jerzy Plichta z Szkolnego Koła Szachowego JEDYNKA Świętochłowice.