Szachowe ferie zakończone

Szachowe ferie zakończone

W czwartek 23 stycznia 2020 roku zakończył się kolejny cykl spotkań pt. „Zajęcia szachowe dla małych i dużych”, które odbywały się w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w czasie tegorocznych ferii zimowych.


Z zajęć skorzystała 20-osobowa grupa dziewcząt i chłopców, która podczas odbywających się zajęć mogła poznać podstawowe wiadomości o figurach, zasadach rozgrywania partii szachowych oraz uczestniczyć w rozgrywkach z pomiarem czasu. Dzieci potrafiące już rozgrywać samodzielnie partie mogły spróbować swych sił w pojedynkach z bardziej zaawansowanymi zawodnikami. Dodatkowym bonusem dla uczestników zajęć było przedstawienie najlepszych partii czołowych zawodników świata z odbywającego się w tym czasie turnieju w holenderskim Wijk aan Zee komentowane przez instruktora Damiana Kuchnę. Powyższe analizy pomogły najmłodszym adeptom sztuki szachowej w zrozumieniu przebiegu powyższych rozgrywek.


Cykl zajęć szachowych zorganizowali Szkolne Koło Szachowe JEDYNKA Świętochłowice, Ośrodek Sportu i Rekreacji „Skałka” oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Świętochłowicach.