Rozgrywek szachowych ciąg dalszy

Rozgrywek szachowych ciąg dalszy

We wtorek 15 listopada w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach odbyły się Rejonowe Zawody Szachowe Szkół Ponadpodstawowych.

W turnieju wystartowało 6 reprezentacji szkół z Chorzowa i Świętochłowic, przez co rozgrywki były prowadzone systemem kołowym. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju pieczę sprawowali: Damian Kuchna - jako sędzia główny i Jerzy Plichta - jako sędzia rundowy.

Klasyfikacja na podium przedstawiała się następująco:

Im. III LO w Chorzowie 9 pkt

IIm. KATOLIK Chorzów 8 pkt

IIIm. TME im. Nikoli Tesli w Chorzowie 5 pkt

Zespoły zajmujące miejsca na podium otrzymały z rąk Pani Ewy Brzozowicz – przedstawiciela Miejskiego Zarządu Oświaty oraz Pana Jerzego Plichty - przedstawiciela MUKS „Skałka – Śląsk” Świętochłowice puchary i dyplomy. Dodatkowo uhonorowano zwycięzców nagradzając ich złotymi medalami oraz zaproszeniem do reprezentowania naszego regionu 30 listopada br. na zawodach wojewódzkich w Częstochowie.

Druga klasyfikacja została przygotowana dla świętochłowickich szkół.

W ramach „Współzawodnictwa Szkół Ponadpodstawowych miasta Świętochłowice” miejsca na podium zajęły następujące drużyny:

Im. LO nr 2

IIm. SZSP Don Bosko

IIIm. I LO

Wszystkie 4-osobowe reprezentacje zostały nagrodzone pamiątkowymi medalami i dyplomami.

Impreza została przygotowana i przeprowadzona we współpracy Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka”, MUKS „Skałka-Śląsk” Świętochłowice z Miejską Biblioteką Publiczną, a puchary i medale ufundował dla najlepszych ekip Miejski Zarząd Oświaty w Świętochłowicach.