Rejonowe Zawody Szachowe Dzieci Szkół Podstawowych

Rejonowe Zawody Szachowe Dzieci Szkół Podstawowych

W środę 8 listopada 2018 roku w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach odbyły się Rejonowe Zawody Szachowe Dzieci Szkół Podstawowych. W zawodach udział wzięło 6 reprezentacji z Chorzowa, Siemianowic Śl. i Świętochłowic.

Drużyny składały się z 4 osób (3 chłopców i 1 dziewczyny lub 2 chłopców i 2 dziewcząt) z roczników 2010-2006. Turniej przeprowadzono systemem kołowym, tempem gry P 15. a całe rozgrywki przeprowadzili Damian Kuchna i Robert Bakoś z Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka”.

A oto jak wyglądała wyglądała klasyfikacja końcowa Mistrzostw:

Im. Szkoła Podstawowa nr 1 w Świętochłowicach 9 pkt. 
IIm. Szkoła Podstawowa nr 21 w Chorzowie 8 pkt. 
IIIm. Szkoła Podstawowa nr 13 w Chorzowie 6 pkt.
IVm. Szkoła Podstawowa nr 4 w Świętochłowicach 4 pkt.
Vm. Szkoła Podstawowa nr 19 w Świętochłowicach 3 pkt.
Vim. Szkoła Podstawowa nr 4 w Siemianowicach Śl. 0 pkt.

Zwycięska drużyna (w składzie: Kamila Krawczyk, Szymon Sawicki, Piotr Kwapiliński oraz Grzegorz Wites) uzyskała promocję do zawodów wojewódzkich, które odbęda się 21.11.2018 r. w Częstochowie. Ponadto reprezentacje z miejsc I-III otrzymały z rąk Pana Jerzego Plichty – kierownika Szkolnego Koła Szachowego JEDYNKA Świętochłowice oraz Pana Damiana Kuchny – kierownika Działu Sportu, Rekreacji i Imprez OSiR „Skałka” wspaniałe puchary, gadżety miejskie i dyplomy. Zwycięzców oprócz pucharów udekorowano pamiątkowymi medalami.

Całe zawody zorganizowało Szkolne Koło Szachowe JEDYNKA Świętochłowice, Ośrodek Sportu i Rekreacji „Skałka” oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Świętochłowicach.