Pierwszy wakacyjny Turniej za nami

Pierwszy wakacyjny Turniej za nami

W dniu 15.07.2020 r na obiekcie kąpieliska ekologicznego OSiR Skałka odbył się Turniej Piłki Ręcznej Plażowej Dziewcząt  rocznik 2008 i młodsze. W tym pierwszym wakacyjnym turnieju o Puchar Dyrektora OSiR Skałka wzięły udział trzy drużyny, które rywalizowały systemem każdy z każdym w dwóch rundach mecz i rewanż.

Oprócz miejscowych czyli zawodniczek MUKS Skałka - Śląsk Świętochłowice na pięknym obiekcie OSiR - u zagrały dwa zespoły z Rudy Śląskiej - SPR Grunwald Ruda Śląska i KS Zgoda Ruda Śląska. W pierwszym meczu turnieju zmierzyły MUKS Skałka - Śląsk z KS Zgoda Ruda Śląska. Po bardzo zaciętym pojedynku zwycięskie z piasku schodziły zawodniczki MUKS.

Wygrały pierwszego seta 16-14 by w drugim uznać wyższość koleżanek z Rudy 23 - 19 ale w shootoutach zwyciężyły muksiarki 5 - 3. I to było jedyne zwycięstwo miejscowych w turnieju gdzie z meczu na mecz przy słonecznej pogodzie uchodziło z nich powietrze i opadały z sił. W kolejnych meczach zespół Zgody Ruda Śląska nie miał problemów z pokonaniem SPR Grunwald 2 - 0 , a w drugiej rundzie poradził sobie z MUKS Skałka - Śląsk 2 – 0 i SPR Grunwald 2 - 0. Po dobrej porcji biegania i zabawy na piasku w sportowej rywalizacji zwyciężył zespół KS Zgoda Ruda Śląska przed SPR Grunwald Ruda Śląska i gościnnymi szczypiornistkami z Świętochłowic które zajęły III miejsce. Imprezę prowadziła Agata Mraczek z Działu Sportu, Rekreacji i Imprez OSiR Skałka a puchary, medale i dyplomy na zakończenie turnieju wręczyła Pani Dyrektor OSiR Skałka Elżbieta Augustyn - Komandera.

Organizatorami turnieju byli OSiR Skałka Świętochłowice i działacze MUKS Skałka - Śląsk Świętochłowice.