Niedzielę spędź aktywnie

Niedzielę spędź aktywnie

Przypominamy, że w najbliższą niedzielę spotykamy się na "Skałce", będzie z pewnością aktywnie. Pozostały jeszcze ostatnie wolne miejsca na Tenisowy Turniej Deblowy.

3 mln ćwiczących osób, 5 000 wydarzeń i 100 sportowców – to podsumowanie dotychczasowych 9 edycji Narodowego Dnia Sportu, wielkiego święta, które co roku ogarnia całą Polskę. Szkoły, siłownie, orliki, związki sportowe i inne organizacje otwierają swoje drzwi, organizują bezpłatne treningi, wspólnie ćwiczą i promują zdrowy tryb życia. Co roku w Narodowym Dniu Sportu biorą udział dzieci, dorośli i seniorzy, a wielkim finałem wydarzenia jest piknik na błoniach PGE Narodowego w Warszawie. Tym razem widzimy się 18 września ????

Świętochłowice w tym roku również biorą udział w Narodowym Dniu Sportu! ????????‍♀️????‍♂️18 września (niedziela) na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka” od godz. 10.00 będzie można wziąć udział w następujących sportowych wydarzeniach:

????10.00 - 18.00 Tenisowy Turniej Deblowy - korty tenisowe (system rozgrywek będzie dostosowany do liczby zgłoszeń)

Umiesz grać, chcesz miło spędzić czas? Ta oferta przygotowana jest dla Ciebie.

Wydarzenie jest dedykowane wszystkim miłośnikom tenisa ziemnego. W zawodach może uczestniczyć 8 zespołów deblowych. Zapisy na turniej będą przyjmowane do dnia 16 września pod adresem mailowym: ???? rekreacja@osir-skalka.pl ????

????10.00 - 11.00 Bieg rekreacyjny wokół Stawu "Skałka"

Każdy, bez względu na wiek jest mile widziany.

Bieg rekreacyjny skierowany jest do wszystkich chętnych. Zapraszamy rodziny oraz tych, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z bieganiem. Trasa biegu wiedzie wokół Stawu "Skałka", w malowniczej, parkowo-rekreacyjnej części Ośrodka. W czasie 1 godziny możesz przebiec jedno okrążenie, a jeśli czujesz się na siłach, możesz pokonać dystans 10 okrążeń. Jedno okrążenie Stawu "Skałka" liczy 1 km.

????‍♂️11.00 - 12.00 Zajęcia z Nordic Walkingu wokół Stawu "Skałka"

Masz kijki? Przyjdź na Skałkę.

Nordic Walking to aktywność polegająca na marszu z kijami. Uprawiać ją może niemal każdy, ale aby robić to bezpiecznie i z wieloma korzyściami dla zdrowia, niezbędna jest odpowiednia technika. Zajęcia pod okiem wykwalifikowanego instruktora prowadzone są wokół Stawu „Skałka”, w pięknych okolicznościach przyrody Parku „Skałka”. Ta forma ruchu zyskuje coraz więcej zwolenników, którzy doskonale czują się na terenie OSiR „Skałka”.

♟12.00 - 14.00 Rozgrywki szachowe w plenerze - pergola obok Przystani Kajakowej

Rozgrywki szachowe bez względu na poziom umiejętności.

Dokładnie w południe rozpoczniemy rozgrywki szachowe, do udziału w których zapraszamy wszystkich chętnych, bez względu na wiek i posiadane umiejętności. Na miejscu rozgrywek będzie można skorzystać z porad instruktora, który będzie również arbitrem szachowej rywalizacji.

????‍♀️14.00 - 16.00 Zajęcia z piłki ręcznej plażowej dla dzieci i młodzieży - boisko do piłki ręcznej plażowej

Rozpocznij przygodę z piłką ręczną plażową.

Na terenie kąpieliska ekologicznego, na boisku do piłki ręcznej plażowej, będącego niegdyś areną Mistrzostw Śląska oraz Mistrzostw Polski w plażowej piłce ręcznej, od godz. 14.00 będą na Was czekali instruktorzy MUKS "Skałka - Śląsk", którzy wyjaśnią zasady i przybliżą technikę gry.

????‍♂️16.00 - 17.00 Ćwiczenia pod chmurką na zdrowy kręgosłup z Anetą Nowacką - tereny zielone przy DTŚ

Masz problemy z kręgosłupem? Potrzebujesz w końcu coś zrobić dla kręgosłupa?

Nie zwlekaj, przyjdź na zajęcia z Panią Anetą. Przekonaj się, jak ważną rolę w naszym organizmie pełni kręgosłup i naucz się o niego dbać.

????‍♀️17.00 - 18.00 Joga pod chmurką z Anetą Nowacką - tereny zielone przy DTŚ

Nie tylko dla wytrawnych joginów.

Zajęcia „Jogi pod chmurką” już od długiego czasu odbywają się na terenie Ośrodka „Skałka” i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Przyjemna dawka ruchu wśród zieleni wywołuje radość, którą widać na twarzach wszystkich uczestników zajęć. Jeśli szukasz świadomego ruchu, potrzebujesz "złapać oddech", zrelaksować się, a może chcesz poznać swoje ciało i poczuć swój najmniejszy paluszek u stopy – zachęcamy do udziału.

❗️UWAGA❗️ Udział w wydarzeniach jest BEZPŁATNY.

Wydarzenia organizowane w ramach NDS znajdziecie tutaj:

www.narodowydziensportu.pl/

Kampania jest współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.