Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 1 w Szachach.

W środę 9 października 2019 roku w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach odbyły się Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 1 w Szachach pod patronatem Rady Rodziców. Zawody w tym roku szkolnym zgromadziły na starcie 27 chłopców i dziewcząt. Turniej rozgrywano systemem szwajcarskim 7 – rundowym, tempem gry P 15, a prowadził go sędzia Damian Kuchna z Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka”. W rozgrywkach wzięły również udział osoby, które pierwszy raz występowały w tego typu zawodach i radziły sobie bardzo dobrze. Po 3,5 godzinach walki wyłoniono zwycięzców.

Klasyfikację generalną wygrał z 7 punktami w 7 partiach Grzegorz Wites, miejsce drugie zdobył Piotr Kwapuliński (5,5 pkt.), a trzeci był Patryk Kiełtyka (5,5 pkt.).

W kategorii dziewcząt zwyciężyła Anna Bomba (4 pkt.), drugie miejsce zdobyła Anna Kutek (2,5 pkt.), a trzecie miejsce zajęła Natalia Manowska (1,5 pkt.).

Największą niespodzianką Mistrzostw była wspaniała postawa Borysa Batora, który zdobywając 5 punktów zajął czwarte miejsce i tym samym zakwalifikował się do reprezentacji szkoły w zawodach miejskich.

Zdobywcom 3 pierwszych lokat Pan Jerzy Plichta – kierownik Szkolnego Koła Szachowego JEDYNKA Świętochłowice oraz Pan Łukasz Iwan – nauczyciel wychowania – fizycznego wręczyli puchary ufundowane przez Radę Rodziców, oraz dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszystkie pozostałe uczestniczki i uczestnicy otrzymali medale sportowe Rady Rodziców oraz drobne upominki za udział w turnieju.

Impreza została zorganizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Skałka”, Szkolne Koło Szachowe JEDYNKA Świętochłowice, Miejską Bibliotekę Publiczną i Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 w Świętochłowicach.