Kulig w Wiśle

Kulig w Wiśle

W środę 20-go lutego 2019r. Ośrodek Sportu i Rekreacji „Skałka” zorganizował wycieczkę turystyczną na kulig do Wisły.

Przed godziną 8:00 komplet 50-ciu uczestników zameldował się w autobusie na miejscu zbiórki. Brak śniegu i coraz większe temperatury na Górnym Śląsku rodziły wśród wycieczkowiczów pytanie, czy w Beskidach będą wystarczające warunki na przejażdżkę kuligiem? W przeciwnym wypadku grupie pozostałaby wyprawa dorożką.

Około godziny 10:00 wycieczka dotarła do Wisły-Czarne, skąd miała rozpocząć się główna atrakcja wyjazdu. Zimowa aura rozwiała wszelkie wątpliwości i parę minut później wszyscy zasiedli w saniach kuligu. Następnie rozpoczęła się wspaniała eskapada wśród pięknych krajobrazów doliny Białej Wisełki. Po przejażdżce, wszyscy lekko zmarznięci zawitali do góralskiej chaty Watra. Przekąska w postaci własnoręcznie upieczonych kiełbasek, chleba i gorącej herbaty pozwoliła turystom na regenerację sił do dalszego zwiedzania.

Parę minut po godzinie 13:00 autobus z uczestnikami dojechał do Centrum Wisły. Tam każdy miał możliwość spędzenia wolnego czasu według własnego uznania. Regionalny obiad, góralskie przysmaki, spacer promenadą lub wzdłuż rzeki, czy też podziwianie Adama Małysza z czekolady to tylko niektóre atrakcje turystyczne oferowane odwiedzającym przez Wisłę.

Po godzinie 16:00 nastąpiła zbiórka i po chwili autobus ruszył w drogę powrotną do Świętochłowic. Na „Skałkę” turyści wrócili troszkę zmęczeni i zarazem bardzo usatysfakcjonowani. Często z ich ust padały wyrazy zadowolenia i podziękowań. Nie brakowało też pytań odnośnie kolejnych wycieczek, które odbędą się w wakacje.

W imieniu organizatorów pragniemy także podziękować wszystkim uczestnikom za punktualność, dyscyplinę i przemiłą atmosferę. Przeprowadzanie wycieczek dla takiej grupy, to czysta przyjemnośćsmiley

Robert Bakoś