Kolejne spotkanie przy szachownicach za nami!

Kolejne spotkanie przy szachownicach za nami!

Dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia szachowe organizowane wspólnie przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Skałka”, Szkolne Koło Szachowe „Jedynka” oraz Miejską Bibliotekę Publiczną.

Młodzi mieszkańcy Świętochłowic nie mogą narzekać na nudę podczas tegorocznych ferii zimowych. Dziś mieli kolejną okazję do zagłębienia się w tajniki królewskiej gry. Początkujące dzieci wsłuchane w wykład prowadzony przez instruktora szachowego – Pana Damiana Kuchnę, poznawały podstawowe zasady i ruchy poszczególnych figur. Natomiast Ci starsi oraz nieco bardziej doświadczeni rozgrywali między sobą ciekawe i zacięte pojedynki. Nie brakowało dobrej i emocjonującej zabawy.

W tym tygodniu łącznie na zajęciach pojawiło się ponad 30-stu szachistów. Bez wątpienia każdy znajdzie godnego siebie przeciwnika. Dlatego wszystkich małych i dużych zapraszamy w przyszłym tygodniu, we wtorek i czwartek o godz. 10:00 do filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej, przy ul. Chorzowskiej 37. Z pewnością miło spędzicie z nami czas.

Robert Bakoś