Jesienny Turniej Szachowy

Jesienny Turniej Szachowy

W sobotę 27 października 2018 roku kolejny raz szachy zawitały do biblioteki. Tego dnia w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się Jesienny Turniej Szachowy z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Zawody zgromadziły tym razem 34 osoby, a sędziowali je Damian Kuchna – sędzia główny oraz Robert Bakoś i Jerzy Plichta – sędziowie rundowi. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali ze sobą na dystansie siedmiu rund systemem szwajcarskim, tempem gry P 15 (czyli każdy zawodnik miał na rozegranie partii 15 minut). Rozgrywki na 17 szachownicach trwały prawie 3,5 godziny i dostarczyły niebywałych emocji. Po zakończeniu ostatniej rundy wyłoniono zwycięzców, którzy zajęli w trzech grupach rozgrywkowych najwyższe lokaty.

kat. dziewcząt rocznik 2012 - 2006
Im. Maja Bryłka - JEDYNKA Świętochłowice
IIm. Kamila Krawczyk - JEDYNKA Świętochłowice
IIIm. Alicja Kuchna - JEDYNKA Świętochłowicach

kat. chłopców rocznik 2012 – 2006
Im. Szymon Sawicki - JEDYNKA Świętochłowice
IIm. Paweł Fedynkiewicz - Świętochłowice
IIIm. Piotr Kwapuliński - JEDYNKA Świętochłowice

kat. open
Im. Tomasz Kułak - Hetman Katowice
IIm. Krzysztof Kaczmarek - Świętochłowice
IIIm. Daniel Gorcziński - Świętochłowice

Wszystkim wyżej wymienionym osobom organizatorzy Pan Jerzy Plichta – kierownik Szkolnego Koła Szachowego JEDYNKA Świętochłowice oraz Panowie Damian Kuchna i Robert Bakoś z Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka” w Świętochłowicach wręczyli wspaniałe puchary, dyplomy, bony towarowe i miejskie gadżety.

Zdobywcy kolejnych miejsc poza podium obdarowani zostali pamiątkowymi medalami, dyplomami oraz gadżetami.

W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji kolejnej wspaniałej szachowej imprezy i ufundowali nagrody dla uczestników; Ośrodkowi Sportu i Rekreacji „Skałka”, Miejskiemu Zarządowi Oświaty w Świętochłowicach, Wydziałowi Kultury, Sportu i Promocji Miasta w Świętochłowicach, Firmie TAGMEDIA Pana Tomasza Grudnioka, oraz gospodarzom z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach.
Dzięki Wam, tak wiele młodych dziewcząt i chłopców chce rozwijać swoje młode umysły pogłębiając tajniki tej królewskiej gry i zdobywać przyjaciół wśród spotkanych przy szachownicy koleżanek i kolegów.