Informacje dotyczące koronawirusa - AKTUALIZACJA

Informacje dotyczące koronawirusa - AKTUALIZACJA

AKTUALIZACJA.
Z DNIEM JUTRZEJSZYM (12.03.2020r.) WSZYSTKIE OBIEKTY OSIR "SKAŁKA" ZOSTAJĄ ZAMKNIĘTE.
LICZYMY NA PAŃSTWA ZROZUMIENIE I MAMY NADZIEJĘ NA SZYBKI POWRÓT DO OPANOWANIA SYTUACJI I POWROTU NORMALNOŚCI.

 

Odwołane zajęcia w szkołach, imprezy miejskie, wstrzymana możliwość odwiedzin w szpitalu – to pierwsze działania zapobiegawcze związane z SARS-Cov-2, czyli tzw. koronawirusem.

11 marca 2020 r. Prezes Rady Ministrów RP zakomunikował decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych na dwa tygodnie począwszy od poniedziałku 16 marca (w dniach 12 i 13 marca szkoły podstawowe i przedszkola będą działać w charakterze opiekuńczym bez zajęć). Zamknięciu ulegają także żłobki oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Świętochłowicach. Zajęcia zostają zawieszone na okres 2 tygodni. 

Dla bezpieczeństwa mieszkańców odwołane zostały również nadchodzące wydarzenia m.in. dzisiejsze inauguracyjne posiedzenia Młodzieżowej Rady Miejskiej w Świętochłowicach oraz kolejne debaty oświatowe, które miały mieć miejsce 12, 17 i 19 marca. Zawieszeniu ulegają również zajęcia prowadzone w Sekcji Aktywności Lokalnej i Świetlicy Środowiskowej Promyk działających w ramach Ośrodka Pomocy Społecznej, a także zajęcia w ramach Centrum Wsparcia Seniora. Z kolei w dziennym domu pobytu Senior+ wydawane będą wyłącznie posiłki.

Przełożone zostają również szkolenia dla przedsiębiorców, VII Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki OTYLIADA’2020 oraz konferencja profilaktyczna #Świętochłowice bez nałogów, która miała się odbyć 17 marca. Zawieszeniu ulegają również zajęcia prowadzone w Centrum Kultury Śląskiej. Odwołane są też wszystkie wydarzenia organizowane przez CKŚ. Od 12 marca działalność zawiesza także Muzeum Powstań Śląskich. Ponadto przesunięte w czasie zostaną wiosenne spotkania Prezydenta Miasta z mieszkańcami, które planowane były na przełom marca i kwietnia.

W Zespole Opieki Zdrowotnej wprowadzono środki zapobiegawcze w postaci wsarzymania odwiedzin pacjentów oraz organizowania paraktyk.

Prezydent Świętochłowic Daniel Beger wystosował także apel do wszystkich stowarzyszeń i organizacji o nieorganizowanie wszelkiego rodzaju imprez i spotkań.

O ewentualnych dalszych działaniach informować będziemy na bieżąco.