III Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta

III Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta

W sobotę 6 kwietnia 2019 roku w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się III Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Świętochłowice. Zawody zgromadziły na starcie okrągłą 40 osobową grupę dziewcząt i chłopców z Katowic, Chorzowa, Tychów, Chrzanowa, Jastrzębia Zdroju, Dąbrowy Górniczej, Podlesia, Poręby, Czerwionki-Leszczyny, Gliwic, Boguszowic, Rudy Śląskiej i Świętochłowic. Całe zawody przeprowadzone zostały w kategoriach do lat 11 oraz do lat 15 systemem szwajcarskim 5-rundowym tempem gry P 30. Sędzią głównym turnieju był Rafał Faron z Siemianowic Śląskich, a sędzią rundowym Damian Kuchna z OSiRu „Skałka”

Mały dystans bo tylko pięć partii oraz mocne grono uczestników, piękne puchary i walka o cenne punkty to cechy charakteryzujące rozgrywki w tym tradycyjnym już wydarzeniu sportowym w naszym mieście. Po 5 godzinach bardzo zaciętych szachowych pojedynków wyłoniono najlepsze dziewczęta i chłopców.

A oto, jak przedstawiały się wyniki końcowe w poszczególnych klasyfikacjach:

kategoria do lat 11 - dziewczęta:
Im. Maja Jendrysik – Gliwice - 4 pkt.
IIm. Urszula Smitka – UKS przy SP 8 w Chrzanowie - 3 pkt.
IIIm. Natalia Strzoda – CHTS Chorzów - 3 pkt.

kategoria do lat 11 – chłopcy
Im. Bartłomiej Płoskonka – CHTS Chorzów - 5 pkt.
IIm. Tymon Górski – UKS Pałac Młodzieży Katowice - 4 pkt.
IIIm. Adam Balon - UKS Pałac Młodzieży Katowice - 4 pkt.

kategoria do lat 15 – dziewczęta
Im. Anna Nowak – Dąbrowa Górnicza - 3 pkt.
IIm. Alicja Buchta – UKS SP 1 Jedynka Tychy - 3 pkt.
IIIm. Kamila Krawczyk – K.Sz. JEDYNKA Świętochłowice - 1,5 pkt.

kategoria do lat 15 – chłopcy
Im. Arkadiusz Hopek – MDK Chorzów - 4,5 pkt.
IIm. Kacper Karut - UKS Pałac Młodzieży Katowice - 4 pkt.|
IIIm. Szymon Strzoda – CHTS Chorzów - 3,5 pkt.

Wyżej wymienionym zdobywcom pierwszych trzech lokat w poszczególnych kategoriach wiekowych Pan Daniel Beger – Prezydent Miasta Świętochłowice, Pani Aleksandra Kania-Gajda – Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Świętochłowicach, Pan Tomasz Sikorski – Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka” oraz Pan Jerzy Plichta – kierownik Szkolnego Koła Szachowego JEDYNKA Świętochłowice wręczyli piękne puchary, dyplomy i miejskie gadżety. Dodatkowo przewidziane były również nagrody w postaci bonów towarowych dla najlepszych trzech osób w poszczególnych klasyfikacjach. W kategorii młodszej nagrody otrzymali Bartłomiej Płoskonka z Chorzowa oraz Tymon Górski i Adam Balon z Katowic, a w kategorii starszej Arkadiusz Hopek z Chorzowa, Kacper Karut z Katowic i Szymon Strzoda z Chorzowa.

Wszyscy pozostali uczestnicy zawodów otrzymali ponadto pamiątkowe medale, dyplomy oraz gadżety miejskie

Całe zawody zostały zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Skałka”, Szkolne Koło Szachowe JEDYNKA Świętochłowice przy współudziale Młodzieżowego Domu Kultury w Świętochłowicach Firmy TAG-MEDIA i Chorzowskiego Towarzystwa Szachowego.