III Runda Integracyjnego Grand Prix w Piłkarzykach

III Runda Integracyjnego Grand Prix w Piłkarzykach

W piątek 23-go listopada 2018 roku w pawilonie basenu ekologicznego OSiR „Skałka” odbyła się III runda Integracyjnego cyklu Grand Prix Świętochłowic 2018 w Piłkarzykach Stołowych pod Patronatem Prezydenta Miasta Świętochłowice.

Tego dnia do rozgrywek przystąpiło 9 drużyn składających się z dwóch osób reprezentujących ośrodki z Chorzowa i Świętochłowic. Rozgrywki były prowadzone drużynowo (parami) z czasem gry 2x4 min. na trzech stołach zgodnie z ogólnie przyjętymi przepisami gry w piłkarzyki stołowe. Na wynik drużyny składały się zsumowane punkty obydwu drużyn danego ośrodka.

Już od samego początku mieliśmy bardzo zaciętą rywalizację, a każdy z grających chciał osiągnąć jak najlepszy wynik, aby znaleźć się w najlepszej czwórce. Po około godzinnej walce wyłoniono zwycięzców. A oto jak przedstawiała się klasyfikacja:

1. Środowiskowy Dom Samopomocy II w Świętochłowicach (Mirosław Chrobok, Józef Rak) – 10 pkt.
2. Dom Pomocy Społecznej Św. Antoni I w Świętochłowicach (Paweł Tworek, Sebastian Pająk) – 8 pkt.
3. Dom Pomocy Społecznej Św. Antoni II w Świętochłowicach (Kazimierz Gąsior, Łukasz Szebeszczyk) – 6 pkt.
4. Środowiskowy Dom Samopomocy I w Świętochłowicach – 4 pkt.

Pozostałe drużyny z miejsc 5 - 9 otrzymali po dwa punty za udział w turnieju.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali z rąk organizatorów słodkie upominki ufundowane przez Dom Pomocy Społecznej Św. Antoni w Świętochłowicach.

Poniżej przedstawiamy również klasyfikację drużynową Grand Prix w Piłkarzykach Stołowych 2018 po rozegranych dwóch rundach.

1. Dom Pomocy Społecznej Św. Antoni w Świętochłowicach – 44 pkt.
2. Środowiskowy Dom Samopomocy w Świętochłowicach – 32 pkt.
3. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Świętochłowicach – 18 pkt.
4. Zespół Szkół Specjalnych w Świętochłowicach – 14 pkt.
5. Dom Społecznej Pomocy Św. Florian w Chorzowie – 8 pkt.

Organizatorami całych zawodów byli Ośrodek Sportu i Rekreacji „Skałka” oraz Dom Pomocy Społecznej Św. Antoni w Świętochłowicach.

Uczestników zapraszamy na ostatnią, finałową rundę, która odbędzie się 14-go grudnia 2018 r. o godz. 10:00 również w pawilonie basenu ekologicznego OSiR „Skałka”.