III runda Integracyjnego Grand Prix Świętochłowic w Piłkarzykach Stołowych

III runda Integracyjnego Grand Prix Świętochłowic w Piłkarzykach Stołowych

13 listopada 2023 roku w pawilonie wielofunkcyjnym OSiR „Skałka” odbyła się ostatnia III runda Integracyjnego Grand Prix Świętochłowic 2023 w Piłkarzykach Stołowych.

W rozgrywkach uczestniczyło 7 drużyn reprezentujących świętochłowickie ośrodki. Cały turniej składał się z eliminacji grupowych, później nastąpiły mecze półfinałowe i pojedynki o miejsca. Bojowy nastrój udzelił się wszystkim ekipom. Atmosfera podgrzewana była również przez minimalne różnice punktowe dzielące poszczególne reprezentacje.

Zawody kolejny raz zdominowała rywalzacja o miejsca na podium pomiędzy Środowiskowym Domem Samopomocy a Warsztatami Terapii Zajęciowej TPD.

A oto jak prezentowały się wyniki III rundy:

I m. Środowiskowy Dom Samopomocy II (Zuzanna Zadrożna, Mariusz Miechowski) - 20 pkt

II m. Warsztaty Terapii Zajęciowej TPD II (Rafał Dudek, Artur Muchajer) - 18 pkt

III m. Środowiskowy Dom Samopomocy I (Bohdan Wybraniec, Jerzy Juraszek) -16 pkt

IV m. Warsztaty Terapii Zajęciowej TPD I - 14 pkt

V m. Dom Pomocy Społecznej św. Antoni II - 12 pkt

VI m. Dom Pomocy Społecznej św. Antoni I - 10 pkt

VII m. Miejski Dom Pomocy Społecznej „Złota Jesień” - 8 pkt

Po zakończeniu ostatniej rundy zsumowano wyniki ze wszystkich trzech rund i okazało się, że dwie reprezentacje zdobyły po 54 punkty. Wobec powyższego, do rozegrania pozostało jeszcze jedno spotkanie o pierwsze miejsce. Ostatecznie, w dodatkowym meczu reprezentacja Środowiskowego Domu Samopomocy II pokonała 5:1 reprezentację Warsztatów Terapii Zajęciowej II, zajmując tym samym pierwsze miejsce. Trzecią lokatę wywalczył I zespół Środowiskowego Domu Samopomocy z 52 punktami.

Na zakończenie, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej św. Antoni Grzegorz Borówka oraz Katarzyna Łataś z Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka” wręczyli najlepszym trzem reprezentacjom puchary i dyplomy. Wszystkie pozostałe zespoły otrzymały pamiątkowe medale.