II Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta za nami

II Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta za nami

W sobotę dnia 10 marca 2018 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Świętochłowicach odbył się II Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży o Puchar Prezydenta Miasta Świętochłowice. Zawody przyciągnęły 48 uczestniczek i uczestników z wielu miast śląskich reprezentujących kluby z Gliwic, Katowic, Cieszyna, Rudy Śl., Chorzowa, Mikołowa, Bytomia, Dąbrowy Górniczej, Żor, Rydułtów i Świętochłowic. Bardzo mocno obsadzony turniej rozgrywano na dystansie 5 rund tempem gry P 30 sędziował Pan Hieronim Halamus. Po kilku godzinach walki na czarno-białych szachownicach wyłoniono grupę zwycięzców.

A oto jak przedstawiała się klasyfikacja końcowa w poszczególnych grupach wiekowych:

kategoria do lat 14 – dziewczęta
Im. Oliwia Czerwińska – UKS Ognisko Rydułtowy
IIm. Anna Lajdamik – KSz Skoczek Czerwionka – Leszczyny
IIIm. Kinga Lajdamik – AKS Mikołów

kategoria do lat 14 – chłopcy
Im. Maciej Sowiński – MDK Chorzów
IIm. Arkadiusz Hopek – MDK Chorzów
IIIm.Wiktor Zmarzły – Akademia Szachowa Gliwice

kategoria do lat 18 – dziewczęta
Im. Angelika Auguścik – Koło Szach. JEDYNKA Świętochłowice
IIm. Julia Plichta – Koło Szach. JEDYNKA Świętochłowice

kategoria do lat 18 – chłopcy
Im. Szymon Czerwiński – UKS Ognisko Rydułtowy
IIm. Tomasz Kułak – KSz Hetman Katowice
IIIm. Patryk Dembicz – MDK nr 1 Bytom

Zdobywcy trzech pierwszych lokat w poszczególnych klasyfikacjach otrzymali z rąk gości: Pana Stanisława Kormana – Zastępcy Prezydenta Miasta Świętochłowice,
Pana Wojciecha Przetacznika – Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury oraz Pana Jerzego Plichty – Kierownika Szkolnego Koła Szachowego wspaniałe puchary. Dla trzech najlepszych zawodników w poszczególnych grupach wiekowych przygotowano również bony towarowe. Dla najliczniejszego klubu UKS Pałac Młodzieży w Katowicach, oraz rodzeństw startujących w rozgrywkach ufundowane zostały ponadto wejściówki do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Wszyscy pozostali uczestnicy turnieju otrzymali za walkę o miejsca duże medale. Wspaniała atmosfera, jak i niecodzienne przeżycia zawodniczek i zawodników w sportowej rywalizacji pozwalają pozytywnie patrzeć w przyszłość szachów w naszym mieście.

Gospodarzem całej imprezy był Młodzieżowy Dom Kultury, a organizatorami byli Szkolne Koło Szachowe JEDYNKA Świętochłowice, Urząd Miasta w Świętochłowicach oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji „Skałka”.