I Runda Integracyjnego Grand Prix w Warcabach

I Runda Integracyjnego Grand Prix w Warcabach

We wtorek dnia 9 kwietnia 2019 roku w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach rozpoczęliśmy inaugurację nowego Integracyjnego cyklu Grand Prix Świętochłowic 2019 w Warcabach 64-polowych pod patronatem Prezydenta Miasta Świętochłowice.

Przygotowaniem i organizacją powyższego cyklu zajmować się będą Ośrodek Sportu i Rekreacji „Skałka”, Dom Pomocy Społecznej Św. Antoni oraz Szkolne Koło Szachowe JEDYNKA Świętochłowice. Całe rozgrywki składają się z 4 turniejów, które przeprowadzone zostaną w miesiącach kwietniu i maju. Do indywidualnej klasyfikacji generalnej zaliczone zostaną 3 najlepsze wyniki poszczególnych zawodniczek i zawodników.

Pierwsza runda Grand Prix zgromadziła na starcie 21 osób z sześciu ośrodków, domów pomocy społecznej i warsztatów znajdujących się w Chorzowie Batorym, Rudzie Śląskiej i Świętochłowicach. Zawody przeprowadzone zostały na dystansie 7 rund tempem gry P 10 według zasad Światowej Federacji Warcabowej oraz Polskiego Związku Warcabowego, a sędziowali je Damian Kuchna - jako sędzia główny i Jerzy Plichta w roli sędziego rundowego.

W trakcie rozgrywek, praktycznie w każdej partii panowała na szachownicach zacięta rywalizacja. Każda z rund obfitowała w niespodzianki, a największą z nich była zapewne postawa najstarszych uczestników 96-letniej Pani Magdaleny Juszczyszyn oraz 93-letniego Pana Mieczysława Senderkiewicza. Z podziwem patrzono na ich dobrą postawę i osiągnięte wyniki.

A oto, jak przedstawiała się czołowa grupa uczestników w klasyfikacji końcowej I rundy:
Im. Mieczysław Senderkiewicz – MDPS Złota Jesień w Świętochłowicach – 6 pkt.
IIm. Zdzisław Jaśkiewicz – Ośrodek Św. Florian w Chorzowie Batorym – 5,5 pkt.
IIIm. Paweł Gawron – Ośrodek Św. Elżbieta w Rudzie Śl. - 5 pkt.
IVm. Władysława Bischof - MDPS Złota Jesień w Świętochłowicach – 5 pkt.
Vm. Sebastian Pająk – DPS Św. Antoni w Świętochłowicach – 5 pkt.
VIm. Magdalena Juszczyszyn - MDPS Złota Jesień w Świętochłowicach – 4,5 pkt.
VIIm. Krystyna Płonka - Ośrodek Św. Florian w Chorzowie Batorym – 4,5 pkt.
VIIIm. Kazimierz Gąsior - DPS Św. Antoni w Świętochłowicach – 4 pkt.

Po ogłoszeniu wyników końcowych każdy z uczestników otrzymał zestaw przydatnych gadżetów oraz zaproszenie na II rundę Grand Prix, która odbędzie się już za dwa tygodnie tj. dnia 23 kwietnia 2019 roku o godz. 9.00.