Dzisiaj na Górnym Śląsku obchodzimy Dzień Śląskiej Flagi.
Na datę regionalnego święta wybrano nieprzypadkowo 15 lipca. Tego dnia obchodzona jest bowiem również rocznica uchwalenia „Ustawy Konstytucyjnej z 15 lipca 1920 r. zawierającej statut organiczny Województwa Śląskiego”.
Dokument nadawał naszemu regionowi szeroką autonomię w ramach Państwa Polskiego.
Pamiętamy
.






























