Dzień Śląskiej Flagi

Dzień Śląskiej Flagi

Dzisiaj na Górnym Śląsku obchodzimy Dzień Śląskiej Flagi.

Na datę regionalnego święta wybrano nieprzypadkowo 15 lipca. Tego dnia obchodzona jest bowiem również rocznica uchwalenia „Ustawy Konstytucyjnej z 15 lipca 1920 r. zawierającej statut organiczny Województwa Śląskiego”.

Dokument nadawał naszemu regionowi szeroką autonomię w ramach Państwa Polskiego.

Pamiętamy ????.