Dopisała pogoda

Dopisała pogoda

Za kolejnym podejściem udało się wreszcie rozegrać pierwszy z cyklu trzech turniejów o Mistrzostwo Śląska w plażowej piłce ręcznej. Zawody były połączone z oficjalnym otwarciem boiska, które powstało kilka tygodni temu.
Na najlepszych czekały puchary ufundowane przez Prezydenta Miasta Świętochłowice.
W oficjalnej uroczystości otwarcia wzięło udział sporo gości, wśród nich m.in. Daniel Beger - Prezydent Świętochłowic, Marek Góralczyk dyrektor ds. współpracy z zagranicą oraz plażowej piłki ręcznej, Elżbieta Augustyn-Komandera dyrektor OSIR Skałka, Andrzej Gajczewski prezes MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice oraz wielu innych zaproszonych gości, którzy przyczynili się do powstania tego nowego obiektu sportowego. Bramki i linie wytyczające boisko zakupiono w ramach projektu „zRęcznie kręcimy na piasku” współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu.
Przy okazji uroczystego otwarcia boiska była również okazja do podziękowań tym wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego miejsca.
Doskonała atmosfera, wreszcie sprzyjająca aura i wysoki poziom rozgrywek sprawiły, że było warto zobaczyć tą rywalizację.
Kolejna porcja rywalizacji w ramach Mistrzostw Śląsk już 30 czerwca i 1 lipca.
Również na sportowo było na pobliskim torze speedrowerowym, gdzie MS Śląsk rozgromił w II kolejce CS Superligi beniaminka rozgrywek Victorię Poczesna 98:52.

Fot. Marek Góralczyk.