Charytatywnie dla Mateusza

Charytatywnie dla Mateusza

30 listopada 2019 roku wystartuje I Świętochłowicki Bieg Andrzejkowy – biegniemy dla Mateusza. Akcja ma na celu zebranie środków na zakup protezy dla chłopca. 

28 czerwca 2019 roku 13-letni Mateusz z Rybnika, uległ poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu. Doznał licznych obrażeń, przeszedł serię operacji. Niestety nie udało się uratować jego prawej nogi, którą amputowano tuż pod kolanem. Mateusza czeka długotrwałe leczenie i rehabilitacja. Potrzebna jest także proteza prawej nogi, która co pewien czas będzie wymagała wymiany w związku z młodym wiekiem chłopca. Rodziców Mateusza nie stać na samodzielny zakup protezy, dlatego organizują szereg akcji by zebrać środki na potrzebny sprzęt i rehabilitację. Pomaga im w tym Stowarzyszenie Sumina, pod którego opieką jest Mateusz.

Z inicjatywy przyjaciół chłopca zrodziła się idea zorganizowania biegu by zebrać środki na protezę. Tak oto 30 listopada 2019 roku wystartuje I Świętochłowicki Bieg Andrzejkowy – biegniemy dla Mateusza.

Start biegu – godzina 10.00 – przy wejściu na basen ekologiczny OSiR Skałka – Aleja Parkowa 15 w Świętochłowicach.

Rejestracja uczestników w biurze biegu od godziny 8.30 do 9.45

Trasa biegu:

Start: Aleja Parkowa wejście na Kąpielisko Ekologiczne – ul. Szkolna – ul. Matki Polki – ul. Wodna – ul. Katowicka – ul. Bytomska – ul. 1 Maja – ul. Brzozowskiego – ul. Harcerska (skręt w lewo koło MDK następnie w prawo w stronę tunelu pod DTŚ) – ul. Uroczysko – ul. Krasickiego – ul. Bytomska – Al. Parkowa (skręt w prawo i dookoła akwenu, powrót na Al. Parkową i Meta przy wejściu na Kąpielisko Ekologiczne.

Warunkiem uczestnictwo w biegu jest wpłata na konto Stowarzyszenie Sumina kwotę minimum 50 zł do dnia 28.11.201 lub w dniu biegu od 8.30 - 9.30 w Biurze biegu zakup - cegiełki dla Mateusza - min 50 zł - do puszki kwestarskich. (https://tiny.pl/tnm8n

Dla uczestników wydarzenia przewidziany jest pamiątkowy medal.

Koniec imprezy przewidziany jest na godzinę 11.30.

Harmonogram imprezy: 

8.30 – rejestracja uczestników – biuro biegu – Budynek wielofunkcyjny – Centrum Squasha – Aleja Parkowa 15;

9.15 – 9.45 – przywianie gości biegu, uczestników, omówienie trasy;

9.45 – rozgrzewka przed biegiem;

10.00 – start biegu – Kąpielisko Ekologiczne;

11.30 – zakończenie biegu – wręczenie pamiątkowych medali uczestnikom.

 

Organizatorzy:

Stowarzyszenie SUMINA (https://sumina.pl/potrzebna-pomoc-dla-mateusza/)

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Skałka” w Świętochłowicach (http://www.osir-skalka.pl/)

Współorganizatorzy:

Rowerowe Świętochłowice (https://tiny.pl/tnm2d)

Gryfny Patrol ze Świętochłowic (https://www.facebook.com/GryfnyPatrol/)