Bokserzy z Lipin

Bokserzy z Lipin

Druga połowa listopada oraz początek grudnia to czas kiedy część sportowców, którzy na codzień trenują "pod chmurką" rozpoczyna przygotowania w hali, ale nie wszyscy, bowiem dla wielu treningi w hali to codzienność. Do tego grona zaliczają się bokserzy ŚUKS Naprzód Lipiny.

Tym materiałem chcemy Państwu przedstawić, tych, którzy na codzień korzystają z naszych obiektów, a być może są mniej znani naszym mieszkańcom.

Dom Sportu to miejsce, gdzie na codzień świętochłowicka sekcja bokserska trenuje pod czujnym okiem Mariana Wilaszka, byłego pięściarza, który ma na swoim koncie m.in. srebrny medal Mistrzostw Polski w wadze lekkośredniej z 1977r. To pod Jego skrzydłami liczne grono starszych i młodszych szlifuje swoje umiejętności.

Wśród trenujących są tacy, którzy szykują się do wyjścia na ring, ale też tacy, którzy boks traktują, jako formę dbania o swoją kondycję. Bez względu na to, kto ma jakie cele, wszystkich łączy jedno, miłość do tego co robią i szacunek dla innych, ale przed wszystkim do trenera, który jest dla nich prawdziwym autorytetem.

Sekcja bokserska ŚUKS Naprzód Lipiny nawiązuje do pięknych tradycji bokserskich, które w Lipinach sięgają końca lat dwudziestych ubiegłego wieku, kiedy w Świetochłowicach działał Klub Bokserski Świętochłowice oraz sekcja w obecnym piłkarskim Naprzodzie Lipiny, gdzie na konsultacje przyjeżdżał sam legendarny Feliks "Papa" Stamm. Ze świętochłowickim boksem związane są m.in. takie nazwiska, jak Maksymilian Przewdzing, Kamil Jarząbek, czy Jerzy Rudzki, którzy zdobywali tytuły Mistrzów Śląska.

Każdy, kto ma ochotę dołączyć do bokserskiego grona w każdej chwili może odwiedzić Dom Sportu w Lipinach.

Żródło: Dzieje Sportu w Świętochłowicach