O przepustki na turniej wojewódzki

Dnia 28 października 2019 roku w tym samym miejscu w szranki turniejowe stawili się uczniowie szkół podstawowych z roczników 2007 i młodsi. W zawodach wystartowało 5 ekip z Chorzowa i Świętochłowic, którzy swoje pojedynki rozgrywali również systemem kołowym tempem gry P 15.

Po zakończeniu 5 rund najlepszą punktującą drużyną została reprezentacja:

• Szkoły Podstawowej nr 17 w Chorzowie (10 pkt.),
  • drugie miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 21 w Chorzowie (8 pkt.),
  • trzecią lokatę zdobyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Świętochłowicach (5 pkt.).

Dla zdobywców wszystkich trzech miejsc na podium organizatorzy przygotowali pamiątkowe puchary i dyplomy, a zwycięzcy z III LO im. S. Batorego w Chorzowie otrzymali oprócz przepustek do zawodów wojewódzkich pamiątkowe złote medale, które zostały wręczone przez Panią Dorotę Leszczyńską – Dyrektora Miejskiego Zarządu Oświaty w Świętochłowicach oraz Panią Katarzynę Lazaj – Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach.

Obydwie imprezy przygotowali i przeprowadzili Damian Kuchna z Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka” i Jerzy Plichta z Szkolnego Koła Szachowego JEDYNKA Świętochłowice.